Tüp Bebek Merkezi

Tüp bebek merkezi, tüp bebek tedavisinin modern yöntemlerle ve özel danışmanlık hizmetleriyle yürütüldüğü sağlık merkezleridir. Tıp dilinde infertilite olarak isimlendirilen kısırlık, çiftlerin karşılaşmaktan en çok korktuğu sağlık sorunları arasında yer almaktadır. Kısırlık, partnerlerden biri veya her ikisi sebebiyle de ortaya çıkabilen bir durumdur. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yaygınlığı gitgide artmaktadır. Kısırlığın yaygınlaşması ile birlikte, kısırlık tedavileri de gelişmekte; çok daha modern ve başarılı bir yapı kazanmaktadır. Bu tedavilerin başında da tüp bebek tedavisi gelmektedir. Tüp bebek tedavisi, tüp bebek merkezlerinde, tedavinin başarısını arttıran özel uygulamalarla birlikte gerçekleşmektedir. Bu da çiftlerin çocuk sahibi olma şansını önemli ölçüde arttırmaktadır.

Tüp Bebek Tedavisi Nedir?

Tüp bebek tedavisi, tıp dilinde in vitro fertilizasyon olarak bilinen kısırlık tedavisidir. Bu tedavi sırasında anne adayından alınan yumurta hücreleri, baba adayından alınan sperm hücreleri tarafından, laboratuvar ortamında döllenir. Döllenen yumurtalar bir süre boyunca özel koşullar altında korunur ve gelişmeleri beklenir. Daha sonra ise anne adayının rahmine, embriyo transferi adı verilen işlem ile yerleştirilirler. Embriyonun rahme tutunması ile birlikte gebelik gerçekleşmiş olur. Tüp bebek tedavisi hastanelerde ve özel kliniklerde yapılabilir. Ancak genelde çiftler tamamen tüp bebek tedavisi üzerine özelleşmiş olan tüp bebek merkezlerini tercih ederler.

Tüp Bebek Merkezi Nedir?

Tüp bebek merkezi, tüp bebek tedavisinin ve tedavinin başarısını destekleyen uygulamaların tamamen çiftlere özel bir şekilde gerçekleştirildiği sağlık merkezleridir. Tüp bebek merkezleri, genellikle tüp bebek tedavisini en modern ve başarılı yöntemleri kullanarak gerçekleştirirler. Tüp bebek merkezlerinde, PRP ile yumurtalık gençleştirme gibi tedavinin başarı şansını arttıran uygulamalar da yapılabilmektedir. 

Tüp Bebek Merkezinde Hangi Uygulamalar Yapılır?

Tüp bebek merkezlerinde şu gibi uygulamalar gerçekleştirilebilir.

  • Tüp bebek merkezinde, kısırlığın nedenlerini araştırmak için tüp bebek muayenesi kapsamında özel tetkiklere başvurulabilir.
  • Tüp bebek tedavisi öncesi PRP ile yumurtalık gençleştirme gibi işlemler yapılabilir.
  • Embriyo transferi öncesinde kapsamlı genetik tarama testi (NGS testi).
  • Çiftlere özel bir şekilde planlanan ve gerçekleşen tüp bebek tedavisi.
  • Gebelik takibi ve riskli gebelik takibi için yönlendirme.

Tüp bebek merkezlerinde yapılabilen uygulamalardan bazıları bunlardır.

Tüp Bebek Merkezinde Tüp Bebek Tedavisi Yaptırmanın Avantajları Nelerdir?

Tüp bebek merkezleri, tamamen tüp bebek tedavisi ve bu tedavinin başarısını arttıran uygulamalar üzerine özelleşmiş sağlık merkezleridir. Yani bu kuruluşlarda yalnızca tüp bebek tedavisi ve tüp bebek tedavisine eşlik edebilen özel uygulamalar gerçekleştirir. Bu da doktorların, tedavi süreci kapsamında çiftler ile özenle ilgilenmesine, tedavi sürecini dikkatle planlamasına ve tedaviyi başarılı bir şekilde gerçekleştirmesine olanak sağlar. Bu yüzden tüp bebek tedavisi yaptırmak isteyen çiftler, sıklıkla tedavi için tüp bebek merkezlerini tercih etmektedirler.


Doktora Sorun!
Call Now Button